Themes - Twenty Twenty-Three - en to sq_AL translation catalogue (64 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Three is designed to take advantage of the new design tools introduced in WordPress 6.1. With a clean, blank base as a starting point, this default theme includes ten diverse style variations created by members of the WordPress community. Whether you want to build a complex or incredibly simple website, you can do it quickly and intuitively through the bundled styles or dive into creation and full customization yourself.
sq_AL: Twenty Twenty-Three është hartuar për të përfituar nga mjetet e reja të hartimit, të sjellë për herë të parë me WordPress 6.1. Me një bazë të pastër, të zbrazët si pikë fillimi, kjo temë parazgjedhje përfshin dhjetë variacione të ndryshme stili, nga anëtarë të bashkësisë WordPress. Qoftë kur doni të krijoni një sajt të ndërlikuar, qoftë një fare të thjeshtë, mund ta bëni shpejt e shpejt dhe në mënyrë intuitive përmes stilesh të brendshëm, ose të zhyteni vetën në krijim dhe përshtatje të plotë të gjithçkaje.

[ctx: Pattern description]
en: Post meta information with separator on the top.
sq_AL: Hollësi meta postimesh, me ndarës në krye.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with site title and powered by WordPress.
sq_AL: Fundfaqe me titull sajti dhe një pjesë “Bazuar nëWordPress”.

[ctx: Pattern description]
en: Left-aligned text with a CTA button and a separator.
sq_AL: Tekst vënë majtas me një buton ThPV dhe një ndarës.

[ctx: Template part name]
en: Comments Template Part
sq_AL: Pjesë Gjedheje për Komentet

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
sq_AL: Meta Postimi

[ctx: Template part name]
en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

[ctx: Template part name]
en: Header
sq_AL: Kryefaqe

[ctx: Font family name]
en: System Font
sq_AL: Shkronja Sistemi

[ctx: Custom template name]
en: Blank
sq_AL: E zbrazët

[ctx: Style variation name]
en: Whisper
sq_AL: Pëshpërimë

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary to Primary Fixed
sq_AL: Nga Terciare në Dytësore në Parësore, i Fiksuar

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary Fixed
sq_AL: Nga Parësore në Dytësore në Terciare, i Fiksuar

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary
sq_AL: Nga Parësore në Dytësore në Terciare

[ctx: Font size name]
en: 2X Large
sq_AL: 2X Të mëdha

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
sq_AL: Edhe Më të Mëdha

[ctx: Font size name]
en: Large
sq_AL: Të mëdha

[ctx: Font size name]
en: Medium
sq_AL: Mesatare

[ctx: Font size name]
en: small
sq_AL: të vogla

[ctx: Gradient name]
en: Dots
sq_AL: Pika

[ctx: Gradient name]
en: Base to Primary
sq_AL: Nga Baza te Parësorja

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary
sq_AL: Nga Terciarja te Dytësorja

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Primary
sq_AL: Nga Dytësore te Parësore

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary
sq_AL: Nga Parësore te Dytësore

[ctx: Style variation name]
en: Pilgrimage
sq_AL: Pelegrinazh

[ctx: Font size name]
en: Gigantic
sq_AL: Gjigante

[ctx: Font size name]
en: Huge
sq_AL: Të stërmëdha

[ctx: Font size name]
en: Normal
sq_AL: Normale

[ctx: Font size name]
en: Tiny
sq_AL: Të vockla

[ctx: Style variation name]
en: Marigold
sq_AL: Kumak.

[ctx: Style variation name]
en: Grapes
sq_AL: Vile rrushi.

[ctx: Style variation name]
en: Electric
sq_AL: Elektrik

[ctx: Style variation name]
en: Canary
sq_AL: Kanarinë

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
sq_AL: Filtër parazgjedhje

[ctx: Color name]
en: Tertiary
sq_AL: Terciare

[ctx: Color name]
en: Secondary
sq_AL: Dytësore

[ctx: Color name]
en: Primary
sq_AL: Parësore

[ctx: Color name]
en: Contrast
sq_AL: Kontrast

[ctx: Color name]
en: Base
sq_AL: Bazë

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Tertiary
sq_AL: Nga Parësore në Terciare

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Primary
sq_AL: Nga Terciare në Parësore

[ctx: Gradient name]
en: Base to Secondary to Base
sq_AL: Nga Bazë në Sekondare në Bazë

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Base
sq_AL: Nga Dytësore te Bazë

[ctx: Style variation name]
en: Aubergine
sq_AL: Patëllxhan

[ctx: Label for a list of post tags]
en: Tags:
sq_AL: Etiketa:

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its author]
en: by
sq_AL: nga

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its categories]
en: in
sq_AL: në

[ctx: Verb to explain the publication status of a post]
en: Posted
sq_AL: Postuar

[ctx: Pattern title]
en: Post Meta
sq_AL: Meta Postimi

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por s’u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden No Results Content
sq_AL: Fshehur, Pa Lëndë Përfundimesh

[ctx: Title of comments section]
en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: Pattern title]
en: Hidden Comments
sq_AL: Komente të Ffshehur

en: Search
sq_AL: Kërko

[ctx: placeholder for search field]
en: Search...
sq_AL: Kërkoni…

[ctx: label]
en: Search
sq_AL: Kërkim

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: This page could not be found.
sq_AL: Kjo faqe s’u gjet dot.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden 404
sq_AL: 404 e Fshehur

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

[ctx: Pattern title]
en: Default Footer
sq_AL: Fundfaqe Parazgjedhje

[ctx: sample content for call to action button]
en: Get In Touch
sq_AL: Lidhuni

[ctx: sample content for call to action]
en: Got any book recommendations?
sq_AL: Keni ndonjë rekomandim për libra?

[ctx: Pattern title]
en: Call to action
sq_AL: Thirrje për veprim

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: ekipi i WordPress-it
