Themes - Twenty Thirteen - en to sq_AL translation catalogue (94 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
sq_AL: Tema e 2013-s për WordPress-in na rikthen te blogu, me një interval të plotë formatesh postimesh, shfaqur secili hijshëm sipas mënyrës së tij unike secili. Hollësitë e dizajnit janë me tepricë, duke filluar me një skemë vibrante ngjyrash dhe që shkon mjaft me figura kryeje, tipografi dhe ikona të hijshme, dhe një skicim të epshëm që duket bukur në çfarëdo pajisje, të madhe apo të vogël.

en: Dark Sky
sq_AL: Qiell i Errët

en: Light Sky
sq_AL: Qiell i Çelët

en: Sunset Yellow
sq_AL: Perëndim Dielli i Verdhë

en: Autumn Brown
sq_AL: Kafe Vjeshte

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3, Parent permalink, 4, Post title, 5: Post title.
en: Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Go to %4$s" rel="gallery">%5$s</a>
sq_AL: Botuar më <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> në <a href="%3$s" title="Kaloni te %4$s" rel="gallery">%5$s</a>

en: FAMOUS ASTRONAUTS
sq_AL: KOZMONAUTË TË FAMSHËM

en: Informational List
sq_AL: Listë Informative

en: When you look at the stars and the galaxy, you feel that you are not just from any particular piece of land, but from the solar system.
sq_AL: Kur vëzhgoni yjet dhe galaktikën, ndjeni se nuk jeni thjesht prej një cope të veçantë toke, por prej sistemit diellor.

en: Big Quote
sq_AL: Citim i Madh

en: When you look at <br>the stars and the galaxy, you feel that you are not <br>just from any particular piece of land, but from the solar system.
sq_AL: Kur vëzhgoni <br>yjet dhe galaktikën, ndjeni se nuk jeni thjesht prej<br> një cope të veçantë toke, por prej sistemit diellor.

en: Callout Quote
sq_AL: Citim Ftesë

en: Colonies
sq_AL: Koloni

en: Space
sq_AL: Hapësirë

en: Write title…
sq_AL: Shkruani titull…

en: Decorative Columns
sq_AL: Shtylla Zbukurese

en: Discover More
sq_AL: Zbuloni Më Tepër

en: In the 1970s, NASA's Ames Research Center illustrated some explorations around what future space colonies could look like. This piece, illustrated by Rick Guidice, shows the inside of a toroidal shaped colony.
sq_AL: Më 1970-ën, NASA's Ames Research Center e NASA-s ilustroi disa eksplorime rreth se si do të dukeshin kolonitë e ardhshme hapësinore. Kjo pjesë, ilustruar nga Rick Guidice, shfaq pjesën e brendshme të një kolonie në formë toroidi.

en: Exploring Space
sq_AL: Eksplorim i Hapësirës

en: Informational Section
sq_AL: Seksion Informativ

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view of Bernal Sphere. The interior of the sphere is filled with greenery and houses, and a star shines brightly behind the colony.
sq_AL: Ilustrim Kolonie Hapësinore nga NASA, pamje prerje e Sferës Bernale. Pjesa e brendshme e sferës është e mbushur me blerim dhe shtëpi dhe pas kolonisë shkëlqen plot ndriçim një yll.

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view, exposing the interior of a toroidal colony. Trees and densely-packed housing line the inside of the torus.
sq_AL: Ilustrim Kolonie Hapësinore nga NASA, pamje prerje, që ekspozon pjesën e brendshme të një koloni në formë toroidale. Pemë dhe banesa të dendura veshin pjesën e brendshme të toroidit.

en: Solid orange square
sq_AL: Katror i mbushur me portokalli

en: NASA Space Colony illustration, interior view of a cylindrical space colony, looking out through large windows. The interior contains fields, forests, and a river snaking from the foreground into the background. Low clouds hang over the land.
sq_AL: Ilustrim Kolonie Hapësinore nga NASA, pamje e brendshme e një kolonie hapësinore cilindrike, duke vështruar përmes dritaresh të mëdha. Pjesa e brendshme përmban fusha, pyje dhe një lumë që gjarpëron nga para drejt pjesës pas. Mbi truall varen re të ulëta.

en: NASA Space Colony illustration, interior view of torus colony. Public spaces appear in the foreground of the torus, while housing, rolling hills, and a river snake up into the background.
sq_AL: Ilustrim Kolonie Hapësinore nga NASA, pamje e brendshme e një kolonie toroidale. Te pjesa e përparme e toroidit shfaqen hapësira publike, teksa banesa, kodrina dhe një lumë gjarpëron në sfond.

en: Solid red square
sq_AL: Katror i mbushur me të kuqe

en: Decorative Gallery
sq_AL: Galeri Zbukuruese

en: No Shadow
sq_AL: Pa Hije

[ctx: comments title]
note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
sq_AL: Një mendim mbi “%s”

en: Off-white
sq_AL: Në të bardhë

en: Beige
sq_AL: Bezhë

en: Light Brown
sq_AL: Kafe e Çelët

en: Medium Brown
sq_AL: Kafe Mesatare

en: Dark Brown
sq_AL: Kafe e Errët

en: White
sq_AL: E bardhë

en: Yellow
sq_AL: E verdhë

en: Light Orange
sq_AL: Portokalli i Çelët

en: Medium Orange
sq_AL: Portokalli Mesatare

en: Red
sq_AL: E kuqe

en: Dark Gray
sq_AL: Gri e Errët

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
sq_AL: %s Arkiva

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
sq_AL: Arkiva Etiketash: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
sq_AL: Përfundime Kërkimi për: %s

[ctx: header image description]
en: Star
sq_AL: Yll

[ctx: header image description]
en: Diamond
sq_AL: Diamant

[ctx: header image description]
en: Circle
sq_AL: Rreth

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq_AL: Twenty Thirteen lyp të paktën WordPress-in në version 3.6. Po xhironi versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Pasuesja <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
sq_AL: <span class="meta-nav">&larr;</span> E mëparshmja

en: Full resolution
sq_AL: Qartësi e plotë

en: Link to full-size image
sq_AL: Lidhje për te figura në madhësi të plotë

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
sq_AL: Hidhu te lënda

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
sq_AL: Permalidhje te %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
sq_AL: %1$s më %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
sq_AL: Shihni tërë postimet nga %s

en: Sticky
sq_AL: Ngjitës

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Postime më të reja <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sq_AL: <span class="meta-nav">&larr;</span> Postime më të vjetra

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
sq_AL: Duket në postime dhe faqe te anështylla.

en: Secondary Widget Area
sq_AL: Fushë Dytësore Widget-esh

en: Appears in the footer section of the site.
sq_AL: Duket te pjesa e poshtme e sajtit.

en: Main Widget Area
sq_AL: Fushë Parësore <em>Widget</em>-esh

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
sq_AL: Faqe %s

en: Navigation Menu
sq_AL: Menu Lundrimi

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se nuk gjejmë dot ç&rsquo;po kërkonit. Ndoshta mund t&#8217;ju ndihë kërkimi.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me kriterin tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndonjë fjalëkyç tjetër.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%s">Fillojani këtu</a>.

en: Nothing Found
sq_AL: Nuk u Gjet Gjë

en: View all % comments
sq_AL: Shihni krejt % komentet

en: One comment so far
sq_AL: Një koment deri tani

en: Leave a comment
sq_AL: Lini një koment

en: Edit
sq_AL: Përpunim

en: Pages:
sq_AL: Faqe:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Vazhdoni me leximin e %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë të mbyllura.

en: Newer Comments &rarr;
sq_AL: Komentet Më të Reja &rarr;

en: &larr; Older Comments
sq_AL: &larr; Komentet Më të Vjetra

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
sq_AL: Lëvizje te komentet

[ctx: comments title]
note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[0]: %1$s mendim mbi &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[1]: %1$s mendime mbi &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
sq_AL: Arkiva Kategorie: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
sq_AL: Krejt postimet nga %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Shihni krejt postimet nga %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
sq_AL: Rreth %s

en: Archives
sq_AL: Arkiva

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përvitshme: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përmuajshme: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përditshme: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sq_AL: Kjo është paksa turpëruese, apo jo?

en: Not Found
sq_AL: Nuk u Gjet

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it
