Themes - Twenty Fourteen - en to sq_AL translation catalogue (123 entries)

note: Description of the theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
sq_AL: Më 2014-n, tema jonë parazgjedhje ju lejon të krijoni një sajt reagues dhe në stil reviste, me një dizajn modern të hajthëm. Paraqiteni lëndën tuaj të kreut si në një rrjetë ose si në një rrëshqitës. Përdorni tre fusha widget-esh për të personalizuar sajtin tuaj, dhe ndryshoni skemën për lëndën tuaj me një gjedhe faqeje në gjerësi të plotë dhe një faqe kontribuesish për shfaqjen e autorëve tuaj. Krijimi i një sajti reviste me WordPress-in kurrë nuk ka qenë më i lehtë.

en: GET IN TOUCH
sq_AL: LIDHUNI ME NE

en: Don’t hesitate to reach out.
sq_AL: Mos ngurroni të lidheni me ne.

en: GOT A QUESTION?
sq_AL: KENI NJË PYETJE?

en: Write title…
sq_AL: Shkruani titull…

en: Contact
sq_AL: Kontakt

en: Read More
sq_AL: Lexoni Më Tepër

en: Clouds
sq_AL: Re

en: Photo of a cloudy mountain
sq_AL: Foto e një mali me re

en: Streetscape
sq_AL: Peizazh rruge

en: Photo of a streetscape
sq_AL: Foto e një peizazhi rruge

en: Bridge
sq_AL: Urë

en: Photo of a bridge
sq_AL: Foto e një ure

en: Sunset
sq_AL: Perëndim dielli

en: Photo of a sunset
sq_AL: Foto e një perëndimi dielli

en: Here are some photos from my all-time favorite destinations.
sq_AL: Ja ca foto nga vendet e mia të parapëlqyera ngaherë.

en: Traveling Nostalgia
sq_AL: Nostalgji Udhëtimi

en: Summary
sq_AL: Përmbledhje

en: This year was devoted entirely to the western hemisphere. I went on a month-long road trip through the U.S.A. and Canada, and also visited Mexico, Brazil, and Colombia.
sq_AL: Ky vit i kushtua tërësisht hemisferës perëndimore. Ndërmora një udhëtim një muaj të gjatë përmes SHBA-ve dhe Kanadasë dhe vizitova gjithashtu Meksikën, Brazilin dhe Kolumbinë.

en: In 2012, I expanded my travels to Europe. I spent time in Poland, Germany, Italy, France, and Spain.
sq_AL: Më 2012-n, i shtriva udhëtimet e mia në Evropë. Kalova ca kohë në Poloni, Gjermani, Itali, Francë dhe Spanjë.

en: My first year of traveling. I visited China, Thailand, Japan, and India.
sq_AL: Viti i parë i udhëtimeve të mia. Vizitova Kinën, Tajlandën, Japoninë dhe Indinë.

en: List
sq_AL: Listë

en: I’ve traveled to over 60 countries, and have made many friends along the way. I created this website to keep track of the memories I’ve made in my years of traveling.
sq_AL: Kam udhëtuar në mbi 60 vende dhe kam zënë shumë shokë gjatë udhëtimeve. E krijova këtë sajt për të ruajtur kujtimet që kam prej viteve të mia të udhëtimeve.

en: Hello, my name is Joan. I am passionate about writing, travel, and photography.
sq_AL: Tungjatjeta, quhem Xhoana. Pasionet e mia janë shkrimi, udhëtimet dhe fotografia.

en: A person standing in front of a lake
sq_AL: Dikush para një liqeni

en: About
sq_AL: Mbi

en: White
sq_AL: E bardhë

en: Light Gray
sq_AL: Gri e Çelët

en: Medium Gray
sq_AL: Gri Mesatare

en: Dark Gray
sq_AL: Gri e Errët

en: Black
sq_AL: E zezë

en: Green
sq_AL: E gjelbër

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[0]: %1$s mendim te &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[1]: %1$s mendime te &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
sq_AL: Një mendim mbi “%s”

note: Template Name of the theme
en: Full Width Page
sq_AL: Faqe Në Gjerësi të Plotë

note: Template Name of the theme
en: Contributor Page
sq_AL: Faqe Kontribuesish

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
sq_AL: Arkiva Etiketash: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
sq_AL: Përfundime Kërkimi për: %s

en: Post format to show:
sq_AL: Format postimesh për shfaqje:

en: Number of posts to show:
sq_AL: Numër postimesh për shfaqje:

en: Title:
sq_AL: Titull:

note: translators: 1: Post permalink, 2: Number of images in the gallery.
en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
sq_AL[0]: Kjo galeri përmban <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s foto</a>.
sq_AL[1]: Kjo galeri përmban <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s foto</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Vazhdoni leximin <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
sq_AL: Më tepër anësore

en: Asides
sq_AL: Anësore

en: More galleries
sq_AL: Më tepër Galeri

en: Galleries
sq_AL: Galeri

en: More links
sq_AL: Më tepër lidhje

en: Links
sq_AL: Lidhje

en: More quotes
sq_AL: Më tepër citime

en: Quotes
sq_AL: Citime

en: More audio
sq_AL: Më tepër audio

en: More videos
sq_AL: Më tepër video

en: Videos
sq_AL: Video

en: More images
sq_AL: Më tepër figura

en: Images
sq_AL: Figura

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
sq_AL: Përdoreni këtë widget që të shfaqni një listë të postimeve më të reja prej Anësoreve, Citimeve, Videove, Audiove, Figurave, Galerive, dhe Lidhjeve.

en: Twenty Fourteen Ephemera
sq_AL: Twenty Eleven Ephemera

en: Sticky
sq_AL: Ngjitës

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
sq_AL: <span class="meta-nav">Postimi Pasues</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
sq_AL: <span class="meta-nav">Postimi i Mëparshëm</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
sq_AL: <span class="meta-nav">Botuar Te</span>%title

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

en: Next &rarr;
sq_AL: Pasuesi &rarr;

en: &larr; Previous
sq_AL: &larr; I mëparshmi

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
sq_AL: Mos shfaq etiketa te reali.

en: Tag Name
sq_AL: Emër Etikete

note: translators: %s: Twenty Fourteen documentation URL.
en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
sq_AL: Për një përkujdesore të thelluar, dhe për më tepër ndihmëza dhe rrengje, vizitoni <a href="%s">dokumentimin e Twenty Fourteen-it</a>.

note: translators: %s: Featured images documentation URL.
en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
sq_AL: Zgjerojeni dizajnin e sajtit tuaj duke përdorur <a href="%s">Figura të Zgjedhura</a> për postime që do të donit të nxirren në pah (të njohura edhe si miniatura postimesh). Kjo ju lejon t’u përshoqëroni postimeve tuaja figura, pa i futur ato. Twenty Fourteen i përdor figurat e zgjedhura për postime dhe faqe&mdash;sipër titullit&mdash;dhe te fusha Lëndë e Zgjedhur te kreu.

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
sq_AL: Te kreu mund të nxirrni në pah deri në 6 postime të zgjedhura,  si një mozaik ose si një rrëshqitës, të kontrolluara nga një <a href="%1$s">etiketë</a>; etiketën dhe skemën mund ta ndryshoni te <a href="%2$s">Dukje &rarr; Personalizim</a>. Nëse nuk gjenden postime që përputhen me etiketën, në vend të tyre do të përdoren, <a href="%3$s">postimet e zgjedhura</a>.

en: Slider
sq_AL: Rrëshqitës

en: Grid
sq_AL: Rrjetë

en: Layout
sq_AL: Skemë

[ctx: featured content default tag slug]
note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: featured
sq_AL: e zgjedhur

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL.
en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
sq_AL: Përdorni një <a href="%1$s"> etiketë</a> për zgjedhje postimesh. Nëse nuk ka postime që përputhen me etiketën, në vend të tyre do të shfaqen <a href="%2$s">postimet ngjitëse</a>.

en: Featured Content
sq_AL: Lëndë e Zgjedhur

en: Background may only be visible on wide screens.
sq_AL: Sfondi mund të jetë i dukshëm vetëm në ekrane të mëdhenj.

en: May only be visible on wide screens.
sq_AL: Mund të jetë e dukshme vetëm në ekrane të mëdhenj.

en: Display Site Title &amp; Tagline
sq_AL: Shfaq Titull &amp; Moto Sajti

en: Site Title Color
sq_AL: Ngjyrë Titulli Sajti

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq_AL: Twenty Fourteen lyp të paktën WordPress-in në version 3.6. Po xhironi versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

en: Next Image
sq_AL: Figura Pasuese

en: Previous Image
sq_AL: Figura e Mëparshme

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
sq_AL: Hidhu te lënda

en: Primary Menu
sq_AL: Menuja Parësore

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
sq_AL: Kërko

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
sq_AL: Faqe %s

note: translators: %d: Post count.
en: %d Article | %d Articles
sq_AL[0]: %d Artikull
sq_AL[1]: %d Artikuj

en: Next
sq_AL: Pasuesja

en: Previous
sq_AL: I mëparshmi

en: Appears in the footer section of the site.
sq_AL: Duket te pjesa e poshtme e sajtit.

en: Footer Widget Area
sq_AL: Fushë Widget-esh Fundfaqeje

en: Additional sidebar that appears on the right.
sq_AL: Panel shtesë që shfaqet djathtas.

en: Content Sidebar
sq_AL: Anështyllë Lënde

en: Main sidebar that appears on the left.
sq_AL: Anështylla parësore që shfaqet majtas.

en: Primary Sidebar
sq_AL: Anështyllë Parësore

en: Secondary menu in left sidebar
sq_AL: Menuja dytësore në anështyllën e majtë

en: Top primary menu
sq_AL: Menuja parësore kryesore

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se nuk gjejmë dot ç’po kërkonit. Ndoshta mund t’ju ndihë kërkimi.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%s">Fillojani këtu</a>.

en: Nothing Found
sq_AL: Nuk u Gjet Gjë

en: Pages:
sq_AL: Faqe:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq_AL: Vazhdoni me leximin e %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
sq_AL: Përpunim

en: % Comments
sq_AL: % Komente

en: 1 Comment
sq_AL: 1 Koment

en: Leave a comment
sq_AL: Lini një koment

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë të mbyllura.

en: Newer Comments &rarr;
sq_AL: Komente Më të Reja &rarr;

en: &larr; Older Comments
sq_AL: &larr; Komente Më të Vjetra

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
sq_AL: Lëvizje te komentet

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
sq_AL: Arkiva Kategorie: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
sq_AL: Krejt postimet nga %s

en: Archives
sq_AL: Arkiva

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përvitshme: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përmuajshme: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
sq_AL: Arkiva të Përditshme: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: Not Found
sq_AL: Nuk u Gjet

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it
