Themes - Twenty Fifteen - en to sq_AL translation catalogue (103 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
sq_AL: Tema jonë parazgjedhje për 2015 është e qëruar, me synim blogjet, dhe e hartuar për qartësi. Tipografia e thjeshtë, e drejtpërdrejtë e Twenty Fifteen-it është e lexueshme qartë në një gamë të gjerë madhësish ekrani, dhe e përshtatshme për shumë gjuhë. E hartuam duke patur celularin në mendje pikësëpari, për të thënë që lënda juaj zë vendin qendror, pavarësisht se vizitorët vijnë nga një telefon, tablet, laptop, apo desktop.

en: Light Blue Gradient
sq_AL: Gradient Blu e Çelët

en: Bright Blue Gradient
sq_AL: Gradient Blu e Ndritshme

en: Blue Gray Gradient
sq_AL: Gradient Gri Blu

en: Purple Gradient
sq_AL: Gradient i Purpurt

en: Dark Purple Gradient
sq_AL: Gradient i Purpurt i Zënë

en: Light Pink Gradient
sq_AL: Gradient Bojë Trëndafili e Hapur

en: Medium Pink Gradient
sq_AL: Gradient Bojë Trëndafili Mesatare

en: Dark Brown Gradient
sq_AL: Gradient Bojëkafe e Zënë

en: Yellow Gradient
sq_AL: Gradient i Verdhë

en: White Gradient
sq_AL: Gradient i Bardhë

en: Light Gray Gradient
sq_AL: Gradient Gri e Hapur

en: Dark Gray Gradient
sq_AL: Gradient Gri e Zënë

en: Snacks
sq_AL: Snak

en: Swimsuit
sq_AL: Kostum banjoje

en: Water Bottle
sq_AL: Shishe Uji

en: Camera
sq_AL: Kamerë

en: Towels
sq_AL: Peshqirë

en: As I watched, the planet seemed to grow larger and smaller and to advance and recede, but that was simply that my eye was tired. Forty millions of miles it was from us — more than forty millions of miles of void. Few people realize the immensity of vacancy in which the dust of the material universe swims.
sq_AL: Teksa vështroja, planeti dukej sikur po bëhej më i madh dhe më i vogël, sikur vinte afër dhe sikur zmbrapsej, por kjo vinte thjesht ngaqë syri më qe lodhur. Qe 150 milionë larg nesh — gati 150 milionë kilometra zbrazëti. Pak vetë e kuptojnë pafundësinë e zbrazëtisë në të cilën noton pluhuri i materies së gjithësisë.

en: You don’t need a lot, trust us!
sq_AL: S’ju duhen shumë gjëra, besonani!

en: What to pack for the beach
sq_AL: Ç’të merren në plazh

en: Columns with a List
sq_AL: Shtylla me një Listë

en: A boatload of people putting back came leaping out as I rushed past. The stones under my feet were muddy and slippery, and the river was so low.
sq_AL: Njerëzit e një varke që po kthehej kaluan, teksa nxitova tej tyre. Gurët në këmbët e mia qenë me baltë dhe rrëshqisje dhe lumi qe kaq i pakët.

en: Travels
sq_AL: Udhëtime

en: I faced about again, and rushed towards the approaching Martian, rushed right down the gravelly beach and headlong into the water. Others did the same.
sq_AL: U ktheva sërish andej dhe u turra drejt marsianit që po afrohej, shkova me vrap te zalli i bregut dhe me kokë në ujë. Kështu bënë dhe të tjerët.

en: Adventure
sq_AL: Aventura

en: Two Columns with Images
sq_AL: Dy Shtylla me Figura

en: City, State, 00000
sq_AL: Qytet, Shtet, 00000

en: Address
sq_AL: Adresë

en: Phone
sq_AL: Telefon

en: Follow us
sq_AL: Ndiqnani

en: Contact area
sq_AL: Fushë Kontakti

en: Our default 2015 theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen’s simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages.
sq_AL: Tema jonë parazgjedhje për 2015-në është e qëruar, e fokusuar te blogje dhe e hartuar për të qenë e qartë. Tipografia e thjeshtë, e drejtpërdrejtë e Twenty Fifteen-it është e lexueshme në një gamë të gjerë madhësish ekrani dhe e përshtatshme për shumë gjuhë
    .

en: A pier at sunset
sq_AL: Një mol në perëndim

en: A pier with seagulls.
sq_AL: Një mol me pulëbardha.

en: A pier with a seagull.
sq_AL: Një mol me një pulëbardhë.

en: Gallery and Description
sq_AL: Galeri dhe Përshkrim

en: Light Blue
sq_AL: E kaltër e Çelët

en: Bright Blue
sq_AL: Blu e Ndritshme

en: Blue Gray
sq_AL: Gri Në Blu

en: Dark Purple
sq_AL: E purpur e Errët

en: Light Pink
sq_AL: Vjollcë e Çelët

en: Medium Pink
sq_AL: Vjollcë e Mesme

en: Dark Brown
sq_AL: Kafe e Errët

en: White
sq_AL: E bardhë

en: Light Gray
sq_AL: Gri e Çelët

en: Dark Gray
sq_AL: Gri e Errët

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
sq_AL: Një mendim mbi “%s”

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq_AL: Lini një koment <span class="screen-reader-text"> te %s</span>

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous post:
sq_AL: Postimi i mëparshëm:

en: Previous
sq_AL: I mëparshmi

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next post:
sq_AL: Postimi pasues:

en: Next
sq_AL: Pasuesi

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
sq_AL: Përfundime Kërkimi për: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
sq_AL: Madhësi e plotë

[ctx: Used before tag names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
sq_AL: Etiketa

[ctx: Used before category names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
sq_AL: Kategori

[ctx: Used before post author name.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Author
sq_AL: Autor

[ctx: Used before publish date.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posted on
sq_AL: Postuar më

en: Featured
sq_AL: E zgjedhur

en: Newer Comments
sq_AL: Komente Më të Reja

en: Older Comments
sq_AL: Komente Më të Vjetra

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
sq_AL: Lëvizje te komentet

en: Blue
sq_AL: Blu

en: Purple
sq_AL: E purpurt

en: Pink
sq_AL: Ngjyrë trëndafili

en: Yellow
sq_AL: E verdhë

en: Dark
sq_AL: I errët

en: Default
sq_AL: Parazgjedhje

en: Header and Sidebar Background Color
sq_AL: Ngjyrë Sfondi Kryesh dhe Anështyllash

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
sq_AL: E zbatuar te kryet në ekrane të vegjël dhe anështylla në ekrane të gjerë.

en: Header and Sidebar Text Color
sq_AL: Ngjyrë Teksti Kryesh dhe Anështyllash

en: Base Color Scheme
sq_AL: Skemë Ngjyrash Bazë

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq_AL: Twenty Fifteen lyp të paktën versionin 4.1 të WordPress-it. Po xhironi versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
sq_AL: <span class="meta-nav">Botuar te</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
sq_AL: Figura Pasuese

en: Previous Image
sq_AL: Figura e Mëparshme

en: Menu and widgets
sq_AL: Menu dhe widget-e

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
sq_AL: Hidhu te lënda

note: translators: Hidden accessibility text.
en: collapse child menu
sq_AL: tkurreni menunë pjellë

note: translators: Hidden accessibility text.
en: expand child menu
sq_AL: zgjeroni menunë pjellë

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
sq_AL: Shtoni këtu widget-e që të shfaqen te anështylla juaj.

en: Widget Area
sq_AL: Fushë Widget-esh

en: Social Links Menu
sq_AL: Menu Lidhjesh Shoqërore

en: Primary Menu
sq_AL: Menuja Parësore

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se s’gjejmë dot ç’po kërkonit. Ndoshta mund t’ju ndihë kërkimi.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%s">Fillojani këtu</a>.

en: Nothing Found
sq_AL: S’u Gjet Gjë

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: Pages:
sq_AL: Faqe:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s
sq_AL: Vazhdoni leximin e %s

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë të mbyllura.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[0]: %1$s mendim mbi &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[1]: %1$s mendime mbi &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
sq_AL: Shihni tërë postimet nga %s

en: Published by
sq_AL: Botuar nga

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
sq_AL: Faqe

en: Next page
sq_AL: Faqja pasuese

en: Previous page
sq_AL: Faqja e mëparshme

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq_AL: Hëm! Ajo faqe s’gjendet dot.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it
