Plugins - WordPress Importer - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (50 entries)

en: The uploaded file could not be moved
sq_AL: Kartela e ngarkuar s’u lëviz dot

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sq_AL: Na ndjeni, për arsye sigurie, ky lloj kartelash nuk lejohet.

en: Downloaded file has incorrect size
sq_AL: Kartela e shkarkuar ka madhësi të pasaktë

note: translators: 1: The HTTP error message. 2: The HTTP error code.
en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
sq_AL: Shërbyesi i largët u përgjigj me përfundimin vijues të papritur: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: The WordPress error message. 2: The WordPress error code.
en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
sq_AL: Kërkesa dështoi për shkak të një gabimi: %1$s (%2$s)

en: Could not create temporary file.
sq_AL: S’u krijua dot një kartelë e përkohshme.

en: To make it simpler for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site, such as your primary administrator account.
sq_AL: Për ta bërë më të thjeshtë për ju përpunimin dhe ruajtjen e lëndës me rëndësi, mund të donit t’ia përshoqëronit autorin e objektit të importuar një përdoruesi ekzistues të këtij sajti, bie fjala llogarisë së përgjegjësit parësor.

note: Description of the plugin
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
sq_AL: Importoni postime, faqe, komente, fusha vetjake, kategori, etiketa dhe të tjera gjëra prej një kartele eksporti WordPress.

note: Plugin Name of the plugin
en: WordPress Importer
sq_AL: Importues WordPress-i

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
sq_AL: Importoni <strong>postime, faqe, komente, fusha vetjake, kategori, dhe etiketa</strong> prej një kartele eksporti WordPress.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
sq_AL: Zgjidhni një kartelë WXR (.xml) për ngarkim, e mandej klikoni Ngarkoje kartelën dhe importoje.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
sq_AL: Njatjeta! Ngarkoni kartelën tuaj WordPress eXtended RSS (WXR) dhe do të importojmë në këtë sajt postimet, faqet, komentet, fushat vetjake, kategoritë dhe etiketat.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
sq_AL: Ka gati një version të ri të këtij importuesi. Ju lutemi, përditësojeni me versionin %s që të sigurohet përputhshmëria me kartela më të reja eksportimesh.

en: Import WordPress
sq_AL: Importo WordPress

en: Remote file is too large, limit is %s
sq_AL: Kartela e largët është shumë e madhe, kufiri është %s

en: Zero size file downloaded
sq_AL: U shkarkua kartelë me madhësi zero

en: Remote server did not respond
sq_AL: Shërbyesi i largët nuk u përgjigj

en: Invalid file type
sq_AL: Lloj i pavlefshëm kartele

en: Fetching attachments is not enabled
sq_AL: Prurja e bashkëngjitjeve nuk është aktivizuar

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
sq_AL: Zëri i menusë u anashkalua për shkak të identifikuesit pavlefshëm të menusë: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
sq_AL: Zëri i menusë u anashkalua për shkak të mungesës së identifikuesit të menusë

en: Failed to import %1$s &#8220;%2$s&#8221;
sq_AL: S’u arrit të importohej %1$s “%2$s”

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221; already exists.
sq_AL: %1$s “%2$s” ekziston tashmë.

en: Failed to import &#8220;%1$s&#8221;: Invalid post type %2$s
sq_AL: S’u arrit të importohej “%1$s”: Lloj i pavlefshëm postimi %2$s

en: Failed to import %1$s %2$s
sq_AL: S’u arrit të importohej %1$s %2$s

en: Failed to import post tag %s
sq_AL: Dështoi në importimin e etiketës së postimit %s

en: Failed to import category %s
sq_AL: Dështoi në importimin e kategorisë %s

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
sq_AL: Dështoi krijimi i përdoruesit të ri për %s. Postimet e tij do t&#8217;i përshoqërohen përdoruesit të tanishëm.

en: - Select -
sq_AL: - Përzgjidhni -

en: or assign posts to an existing user:
sq_AL: ose përshoqërojani postimet një përdoruesi ekzistues:

en: assign posts to an existing user:
sq_AL: përshoqërojani postimet një përdoruesi ekzistues:

en: as a new user:
sq_AL: si përdorues i ri:

en: or create new user with login name:
sq_AL: ose krijoni përdorues të ri me një emër hyrjeje:

en: Import author:
sq_AL: Importo autor:

en: Submit
sq_AL: Parashtroje

en: Download and import file attachments
sq_AL: Shkarko dhe importo bashkëngjitje kartele

en: Import Attachments
sq_AL: Importo Bashkëngjitje

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
sq_AL: Nëse përdoruesi i ri krijohet nga WordPress-i, do të krijohet një fjalëkalim i ri i krijuar kuturu dhe si rol i përdoruesit të ri do të caktohet %s. Do të jetë e nevojshme të ndryshohen dorazi hollësitë e përdoruesit.

en: Assign Authors
sq_AL: Cakto Autorët

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
sq_AL: Importimi i autorit %s dështoi. Postimet e tij do t&#8217;i përshoqërohen përdoruesit të tanishëm.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
sq_AL: Kjo kartelë WXR (version %s) mund të mos mbulohet nga ky version i importuesit. Ju lutemi, shihni mundësinë e përditësimit.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
sq_AL: Kartela e eksportimit s&#8217;u gjet dot te <code>%s</code>. Ka shumë mundësi që kjo të jetë shkaktuar nga probleme me lejet.

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
sq_AL: Mos harroni të përditësoni fjalëkalimet dhe rolet e përdoruesve të importuar.

en: Have fun!
sq_AL: Dëfrehuni!

en: All done.
sq_AL: Kaq qe.

en: The file does not exist, please try again.
sq_AL: Kartela nuk ekziston, ju lutemi, riprovoni.

en: Sorry, there has been an error.
sq_AL: Na ndjeni, pati një gabim.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
sq_AL: Kjo nuk duket si kartelë WXR, i mungon ose ka të pavlefshëm numrin e versionit WXR

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
sq_AL: Hollësitë shfaqen më sipër. Importuesi tani do të riprovojë me një tjetër mekanizëm...

en: There was an error when reading this WXR file
sq_AL: Pati një gabim gjatë leximit të kësaj kartele WXR
