Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (480 entries)

en: Allows linkage to DeepL Translate.
sq_AL: Lejon lidhje te DeepL Translate.

en: Machine Translation
sq_AL: Përkthim Nga Makinë

en: The language does not seem to exist.
sq_AL: Gjuha s’duket se ekziston.

en: Synchronization disabled
sq_AL: Njëkohësimi u çaktivizua

en: The media are translated
sq_AL: Mediat janë përkthyer

en: The media are not translated
sq_AL: Mediat s’janë përkthyer

en: The front page URL contains the page name or page id instead of the language code
sq_AL: URL-ja e faqes ballore përmban emrin e faqes, ose ID-në e faqe, në vend se kodin e gjuhës

en: Display URL language information for default language
sq_AL: Shfaq hollësi gjuhe URL-je për gjuhën parazgjedhje

en: Detect browser language activated
sq_AL: Pikas gjuhë të aktivizuar shfletuesi

en: Detect browser language deactivated
sq_AL: Pikas gjuhë të çaktivizuar shfletuesi

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s information
sq_AL: Hollësi mbi %s

en: Not loaded. Contact your host provider.
sq_AL: S’u ngarkua. Lidhuni me shërbimin tuaj të strehimit.

en: PHP SimpleXML extension
sq_AL: Zgjerim PHP SimpleXML

en: Update now.
sq_AL: Përditësojeni tani.

note: translators: 1. and 4. are opening anchor tags 2. the new plugin version 3. and 5. are closing anchor tags.
en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
sq_AL: %1$sShihni hollësi version %2$s%3$s ose %4$spërditësojeni që tani%5$s.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
sq_AL: %1$sShihni hollësi versioni %2$s%3$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
sq_AL: Që të instalohet përditësimi, lidhuni me përgjegjësin e rrjetit tuaj.

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
sq_AL: Ka të gatshëm një version të ri të %1$s.

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
sq_AL: Disa tema ose shtojca mund të mos jenë plotësisht të përputhshme me gjuhën e përcaktuar nga lënda apo nga përkatësitë.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
sq_AL: Aktivizoni gjuhë dhe përkthime për media vetëm nëse keni nevojë të përktheni tekstin bashkëngjitur medias: titullin, tekstin alternativ, legjendën, përshkrimin… Kini parasysh që kartela nuk përsëdytet.

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
sq_AL: Kur vizitohet faqja e hyrjes, bën ridrejtim te vetja në gjuhën e parapëlqyer të shfletuesit. Ngaqë kjo nuk funksionon, nëse faqja është ruajtur në fshehtinë, Polylang-u do të rreket të çaktivizojë fshehtinën për faqen ballore, për shtojca të njohura fshehtine.

en: Terms without language
sq_AL: Terma pa një gjuhë

en: Posts without language
sq_AL: Postime pa një gjuhë

en: The homepage is not translated in all languages
sq_AL: Faqja hyrëse s’është përkthyer në krejt gjuhët

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
sq_AL: Përkthimi i faqes ballore statike në krejt gjuhët është i detyruar.

en: All languages have a translated homepage
sq_AL: Krejt gjuhët kanë një faqe hyrëse të përkthyer

en: Homepage translated
sq_AL: Faqe hyrëse e përkthyer

en: Undefined
sq_AL: E papërcaktuar

note: translators: placeholder is the flag image
en: Flag used in the language switcher: %s
sq_AL: Flamur i përdorur në këmbyesin e gjuhëve: %s

note: translators: placeholder is the language name
en: Language: %s
sq_AL: Gjuhë: %s

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s options
sq_AL: Mundësi %s

en: Previous and next months
sq_AL: Muajin e mëparshëm dhe atë pasues

note: translators: %s: is the translated label of the 'Ignore' button
en: %s: stay at this step
sq_AL: %s: qëndro në këtë hap

note: translators: %s: is the translated label of the 'No' button
en: %s: don't add this language and continue to the next step
sq_AL: %s: mos e shto këtë gjuhë dhe vazhdo në hapin pasues

note: translators: %s: is the translated label of the 'Yes' button
en: %s: add this language and continue to the next step
sq_AL: %s: shtoje këtë gjuhë dhe vazhdo në hapin pasues

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
sq_AL: Doni të shtohet kjo gjuhë, përpara se të vazhdohet në hapin pasues?

note: translators: %1$s: is a language flag image, %2$s: is a language native name
en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
sq_AL: Përzgjodhët %1$s %2$s, por s’e shtuat te lista, përpara se të vazhdohej te hapi pasues.

en: Languages already defined
sq_AL: Gjuhë tashmë të përkufizuara

en: Remove
sq_AL: Hiqe

en: Select a language to be added
sq_AL: Përzgjidhni një gjuhë që të shtohet

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
sq_AL: Së pari, do të përcaktojmë gjuhët që doni të përdoren në sajtin tuaj.

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
sq_AL: Ky ndihmës do t’ju ndihmojë të formësoni rregullimet e Polylang-ut tuaj, dhe t’ia filloni pa humbur kohë me sajtin tuaj shumëgjuhësh.

en: Skip setup
sq_AL: Anashkaloje ujdisjen

en: Run the Setup Wizard
sq_AL: Xhironi Ndihmësin e Ujdisjes

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
sq_AL: Thuajse jeni gati të përktheni lëndën tuaj!

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s
sq_AL: Mirë se vini te %s

en: There is an error with a license key.
sq_AL: Ka një gabim me një kyç licence.

en: Please enter your license key: | Please enter your license keys:
sq_AL[0]: Ju lutemi, jepni kyçin tuaj të licencës:
sq_AL[1]: Ju lutemi, jepni kyçet tuaj të licencës:

en: You are using plugins which require a license key.
sq_AL: Po përdorni shtojca që lypin doemos një kyç licence.

en: Not right now
sq_AL: Jo tani

en: Continue
sq_AL: Vazhdo

note: translators: %s is the plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
sq_AL: %s &rsaquo; Ujdisje

en: Help
sq_AL: Ndihmë

en: Allow Polylang to translate media
sq_AL: Lejojeni Polylang-un të përkthejë media

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
sq_AL: Duhet të aktivizoni përkthim mediash, nëse doni të përktheni titullin, tekstin alternativ, legjendën ose përshkrimin. Përndryshe, mund ta çaktivizoni pa kokëçarje.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
sq_AL: Kur doni të futni media në një postim, do të shfaqet vetëm media në gjuhën e postimit aktual.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
sq_AL: Kur përktheni media, kartela nuk përsëdytet në diskun tuaj, megjithatë, te mediateka, do të shihni një zë për gjuhë.

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
sq_AL: Polylang-u ju lejon të përktheni tekstin e bashkëngjitur medias, për shembull, titullin, tekstin alternativ, legjendën ose përshkrimin.

en: Return to the Dashboard
sq_AL: Kthehuni te Pulti

note: translators: %s is the name of Polylang Business Pack product
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
sq_AL: Kemi vënë re se po përdorni Polylang-un me WooCommerce-in. Për të garantuar përputhshmëri më të mirë, rekomandojmë të përdorni %s që përfshin si Polylang Pro, ashtu edhe Polylang For WooCommerce.

en: Purchase Polylang Business Pack
sq_AL: Blini Polylang Business Pack

en: Buy now
sq_AL: Blijeni tani

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
sq_AL: Faleminderit për aktivizimin e Polylang-ut. Nëse doni veçori të mëtejshme - përsëdytje, njëkohësim, mbulim për API REST, integrim me shtojca të tjera, etj. - ose ndihmë të mëtejshme të dhënë nga asistenca jonë Me Pagesë, rekomandojmë ta përmirësoni me Polylang Pro.

en: Upgrade to Polylang Pro
sq_AL: Përmirësojeni me Polylang Pro

en: View pages
sq_AL: Shihni faqe

en: You're ready to translate the posts on your website.
sq_AL: Jeni gati të përktheni postimet në sajtin tuaj.

en: Translate some pages
sq_AL: Përktheni disa faqe

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
sq_AL: Për ta bërë gati sajtin tuaj, mbeten ende dy hapa që lypset t’i kryeni dorazi: të shtoni menu në secilën gjuhë, dhe të shtoni një këmbyes gjuhësh për t’u lejuar vizitorëve të përzgjedhin gjuhën e tyre të parapëlqyer.

en: Create menus
sq_AL: Krijoni menu

en: Next step
sq_AL: Hapi pasues

en: Read documentation
sq_AL: Lexoni dokumentimin

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
sq_AL: Tani jeni në gjendje të përktheni lëndën tuaj, bie fjala, postime, faqe, kategori dhe etiketa. Mund të mësoni si të përdorni Polylang-un duke lexuar dokumentimin.

en: You're ready to translate your contents!
sq_AL: Jeni gati të përktheni lëndën tuaj!

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
sq_AL: Nëse shtoni një gjuhë të re, mos harroni të përktheni faqen tuaj hyrëse.

en: One language is well defined and assigned to your home page.
sq_AL: Te faqja juaj hyrëse është përkufizuar mirë dhe caktuar një gjuhë.

en: We are going to prepare this page in
sq_AL: Do ta përgatisim këtë faqe për

en: Your static homepage is already translated in
sq_AL: Faqja juaj hyrëse statike është tashmë e përkthyer në

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
sq_AL: Pasi të jenë krijuar faqet, ju mbetet juve të vendosni lëndën e përkthyer në secilën faqe të lidhur me secilën gjuhë.

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
sq_AL: Që sajti juaj të funksionojë si duhet, kjo faqe duhet përkthyer në krejt gjuhët e pranishme.

note: translators: %s is the language of the front page ( flag, native name and locale )
en: Its language is : %s.
sq_AL: Gjuhë e saj është: %s.

note: translators: %s is the post title of the front page
en: You defined this page as your static homepage: %s.
sq_AL: Si faqen tuaj hyrëse statike keni caktuar këtë faqe: %s.

en: Ready!
sq_AL: Gati!

en: Homepage
sq_AL: Faqe hyrëse

en: Content
sq_AL: Lëndë

en: Remove this language
sq_AL: Hiqe këtë gjuhë

en: Ignore
sq_AL: Shpërfille

en: No
sq_AL: Jo

en: Yes
sq_AL: Po

en: A language wasn't added.
sq_AL: S’u shtua një gjuhë.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
sq_AL: Përzgjodhët një gjuhë, por, që të jeni në gjendje të vazhdoni, lypset ta shtoni.

en: You need to add at least one language.
sq_AL: Duhet të shtoni të paktën një gjuhë.

en: You already added this language.
sq_AL: E keni shtuar tashmë këtë gjuhë.

en: You need to select a language to be added.
sq_AL: Duhet të përzgjidhni një gjuhë që të shtohet.

en: Licenses
sq_AL: Licenca

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të administroni mundësi për këtë sajt.

en: Setup
sq_AL: Ujdisje

en: Choose the language to be assigned
sq_AL: Zgjidhni gjuhë që duhet caktuar

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
sq_AL: Gjuha e përzgjedhur më poshtë do të aplikohet te krejt lënda juaj pa një gjuhë të caktuar.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
sq_AL: Që sajti juaj të funksionojë si duhet, lypset t’i caktoni një gjuhë krejt lëndës tuaj.

en: Content without language
sq_AL: Lëndë pa gjuhë

en: Your license key has been disabled.
sq_AL: Kyçi juaj i licencës është çaktivizuar.

en: Privacy Policy Page
sq_AL: Faqe Rregullash Privatësie

note: translators: 1: Plugin name 2: Current WordPress version 3: Required WordPress version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
sq_AL: %1$s e ka çaktivizuar veten, ngaqë po përdorni një version të vjetër WordPress-i. Po përdorni WordPress-in %2$s. %1$s lyp të paktën WordPress %3$s.

note: translators: 1: Plugin name 2: Current PHP version 3: Required PHP version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
sq_AL: %1$s e ka çaktivizuar veten, ngaqë po përdorni një version të vjetër PHP-je. Po përdorni PHP %2$s. %1$s lyp të paktën PHP %3$s.

en: North Macedonia
sq_AL: Maqedonia Veriore

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key will expire soon! Precisely, it will expire on %1$s. %2$sRenew your license key today!%3$s
sq_AL: Kyçi juaj i licencës do të skadojë së shpejti! Saktësisht, do të skadojë më %1$s. %2$sRinovojeni kyçin tuaj të licencës që sot!%3$s.

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
sq_AL: Për të aktivizuar këtë veçori, ju duhet Polylang Pro.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
sq_AL: Nëse provoni t’i modifikoni sido qoftë, ndryshimet tuaja s’do të ruhen.

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
sq_AL: Disa klasifikime ose tejtëdhëna mund të njëkohësohen me përkthimet ekzistuese të cilat nuk keni leje t’i modifikoni.

note: translators: %s is a comma separated list of native language names
en: You must translate your static front page in %s.
sq_AL: Duhet të përktheni faqen tuaj ballore statike në %s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
sq_AL: Kemi parë se po përdorni këtu e ca kohë Polylang-un. Shpresojmë ta doni, dhe do ta vlerësonim vërtet nëse do të na %1$sjepnit një vlerësim me 5 yje%2$s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
sq_AL: Kemi vënë re se e përdorni Polylang-un me WooCommerce-in. Që të garantohet përputhshmëria, ju këshillojmë të përdorni %1$sPolylang-un për WooCommerce%2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
sq_AL: Përpara se ta përmirësoni me %2$s, ju lutemi, përmirësojeni me %1$s.

note: translators: accessibility text
en: Dismiss this notice.
sq_AL: Hidhe tej këtë shënim.

en: User
sq_AL: Përdorues

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
sq_AL: Përshkrim përdoruesi - %s

en: Translated user descriptions
sq_AL: Përshkrime përdoruesish të përkthyera

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
sq_AL: Për përdoruesit e versionit %1$sPolylang Pro%2$s ofrohet asistencë dhe veçori shtesë.

en: Upgrade now.
sq_AL: Përmirësojeni që tani.

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
sq_AL: Kyçi juaj i licencës skadon më %s.

en: The license key never expires.
sq_AL: Kyçi i licencës s’skadon kurrë.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
sq_AL: Licenca juaj ka mbërritur në kufijtë e periudhës së aktivizimit. %1$sShihni mundësi përmirësimi%2$s.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
sq_AL: Ky s’është kyç licence %s.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
sq_AL: Kyçi juaj i licencës për %1$s s’është aktiv për këtë URL. Ju lutemi, %2$svizitoni faqen e llogarisë suaj%3$s që të administroni URL-ra kyçesh të licencës suaj.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
sq_AL: Licencë e pavlefshme. Ju lutemi, %1$svizitoni faqen e llogarisë suaj%2$s dhe verifikojeni.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
sq_AL: Licenca juaj skadoi më %1$s. Ju lutemi, %2$srinovoni kyçin e licencës suaj%3$s.

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
sq_AL: Administroni licenca për Polylang Pro dhe shtesa.

en: License keys
sq_AL: Kyçe licence

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
sq_AL: Ju lejon të përktheni në URL-ra lloje postimesh dhe identifikues klasifikimesh vetjake.

en: Translate slugs
sq_AL: Përktheni identifkues

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
sq_AL: Ju lejon të përdorni nëpër gjuhë të njëjtin identifikues URL-je për postime dhe terma.

en: Share slugs
sq_AL: Ndani identifikues me të tjerë

en: Error
sq_AL: Gabim

en: You do not have permission to install plugin updates
sq_AL: S’keni leje të instaloni përditësime shtojcash

note: translators: Post calendar label. %s: Date.
en: Posts published on %s
sq_AL: Postime të botuara më %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sq_AL: j F, Y

en: Choose a flag for the language.
sq_AL: Zgjidhni një flamur për gjuhën.

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
sq_AL: Filtroji sipas grupesh

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
sq_AL: Përzgjidhni %s

en: Description
sq_AL: Përshkrimi

en: Module
sq_AL: Modul

en: Save Changes
sq_AL: Ruaji Ndryshimet

en: Cancel
sq_AL: Fshije

en: Delete this language and all its associated data
sq_AL: Fshije këtë gjuhë dhe krejt të dhënat përshoqëruar asaj

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
sq_AL: Caktoje %s si gjuhës parazgjedhje

en: Select as default language
sq_AL: Përzgjidheni si gjuhë parazgjedhje

en: Edit this language
sq_AL: Përpunojeni këtë gjuhë

en: You can set them all to the default language.
sq_AL: Mund t&#8217;u caktoni të tërëve gjuhën parazgjedhje.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
sq_AL: Ka postime, faqe, kategori ose etiketa pa gjuhë.

note: translators: %s is an url
en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
sq_AL: Polylang-u s’qe në gjendje të përdorë URL-në %s. Ju lutemi, kontrolloni që ajo URL të jetë e vlefshme.

note: translators: %s is a native language name
en: Please enter a valid URL for %s.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një URL të vlefshme për %s.

en: Decide how your URLs will look like.
sq_AL: Vendosni se si do të duken URL-të tuaja.

en: Deactivated
sq_AL: E çaktivizuar

en: Activate this module
sq_AL: Aktivizoje këtë modul

en: Deactivate
sq_AL: Çaktivizoje

en: Deactivate this module
sq_AL: Çaktivizojeni këtë modul

en: Configure this module
sq_AL: Formësojeni këtë modul

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
sq_AL: Aktivizoni gjuhë dhe administrim përkthimesh për lloje postimesh dhe klasifikime të përshtatura.

en: Custom post types and Taxonomies
sq_AL: Lloje postimesh dhe Klasifikime të përshtatura

en: Zimbabwe
sq_AL: Zimbabve

en: South Africa
sq_AL: Afrikë e Jugut

en: Mayotte
sq_AL: Majot

en: Yemen
sq_AL: Jemen

en: Western Samoa
sq_AL: Samoa Perëndimore

en: Wallis and Futuna
sq_AL: Wallis dhe Futuna

en: Wales
sq_AL: Uells

en: United States Virgin Islands
sq_AL: Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara

en: British Virgin Islands
sq_AL: Ishujt e Virgjër Britanikë

en: Venezuela
sq_AL: Venezuelë

en: Saint Vincent and the Grenadines
sq_AL: Shën Vincent dhe Grenadine

en: Vatican
sq_AL: Vatikan

en: Uruguay
sq_AL: Uruguai

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara

en: Uganda
sq_AL: Ugandë

en: Ukraine
sq_AL: Ukrainë

en: Tanzania
sq_AL: Tanzani

en: Taiwan
sq_AL: Tajvan

en: Trinidad and Tobago
sq_AL: Trinidad dhe Tobago

en: Turkey
sq_AL: Turqi

en: Tunisia
sq_AL: Tunisi

en: Timor-Leste
sq_AL: Timori Lindor

en: Tajikistan
sq_AL: Taxhikistan

en: Thailand
sq_AL: Tajlandë

en: French Southern Territories
sq_AL: Territoret Frënge Jugore

en: Chad
sq_AL: Çad

en: Turks and Caicos Islands
sq_AL: Ishujt Turks dhe Caicos

en: Swaziland
sq_AL: Svaziland

en: Syria
sq_AL: Siri

en: São Tomé and Príncipe
sq_AL: Sao Tome dhe Principe

en: South Sudan
sq_AL: Sudan i Jugut

en: Suriname
sq_AL: Surinam

en: Somalia
sq_AL: Somali

en: Slovakia
sq_AL: Sllovaki

en: Slovenia
sq_AL: Slloveni

en: Saint Helena
sq_AL: Shën Helena

en: Singapore
sq_AL: Singapor

en: Sweden
sq_AL: Suedi

en: Scotland
sq_AL: Skoci

en: Seychelles
sq_AL: Sejshelle

en: Solomon Islands
sq_AL: Ishujt Solomon

en: Saudi Arabia
sq_AL: Arabi Saudite

en: Rwanda
sq_AL: Ruanda

en: Russia
sq_AL: Rusi

en: Serbia
sq_AL: Serbi

en: Romania
sq_AL: Rumani

en: Quebec
sq_AL: Kebek

en: Qatar
sq_AL: Katar

en: Paraguay
sq_AL: Paraguai

en: Portugal
sq_AL: Portugali

en: Palestinian Territory
sq_AL: Territoret Palestineze

en: Puerto Rico
sq_AL: Porto Riko

en: Pitcairn
sq_AL: Pitkern

en: Saint Pierre and Miquelon
sq_AL: Shën Pier dhe Mikëlon

en: Poland
sq_AL: Poloni

en: Philippines
sq_AL: Filipine

en: Papua New Guinea
sq_AL: Papua Guineja e Re

en: French Polynesia
sq_AL: Polinezia Frënge

en: Occitania
sq_AL: Oçitani

en: New Zealand
sq_AL: Zelandë e Re

en: Norway
sq_AL: Norvegji

en: Netherlands
sq_AL: Holandë

en: Nicaragua
sq_AL: Nikaragua

en: Nigeria
sq_AL: Nigeri

en: Norfolk Island
sq_AL: Ishujt Norfolk

en: New Caledonia
sq_AL: Kaledoni e Re

en: Namibia
sq_AL: Namibi

en: Mozambique
sq_AL: Mozambik

en: Malaysia
sq_AL: Malajzi

en: Mexico
sq_AL: Meksikë

en: Malawi
sq_AL: Malavi

en: Maldives
sq_AL: Maldive

en: Mauritius
sq_AL: Mauricius

en: Malta
sq_AL: Maltë

en: Mauritania
sq_AL: Mauritani

en: Martinique
sq_AL: Martinikë

en: Northern Mariana Islands
sq_AL: Ishujt Veriorë Mariana

en: Macao
sq_AL: Makao

en: Mongolia
sq_AL: Mongoli

en: Myanmar
sq_AL: Birmani

en: Marshall Islands
sq_AL: Ishujt Marshall

en: Madagascar
sq_AL: Madagaskar

en: Montenegro
sq_AL: Mal i Zi

en: Moldova
sq_AL: Moldavi

en: Monaco
sq_AL: Monako

en: Morocco
sq_AL: Marok

en: Libya
sq_AL: Libi

en: Latvia
sq_AL: Letoni

en: Luxembourg
sq_AL: Luksemburg

en: Lithuania
sq_AL: Lituani

en: Lesotho
sq_AL: Lesoto

en: Liberia
sq_AL: Liberi

en: Sri Lanka
sq_AL: Sri Lankë

en: Liechtenstein
sq_AL: Lihtenshtein

en: Saint Lucia
sq_AL: Santa Luçia

en: Lebanon
sq_AL: Liban

en: Kazakhstan
sq_AL: Kazakistan

en: Cayman Islands
sq_AL: Ishujt Kajman

en: Kuwait
sq_AL: Kuvajt

en: South Korea
sq_AL: Kore e Jugut

en: North Korea
sq_AL: Kore e Veriut

en: Saint Kitts and Nevis
sq_AL: Shën Kitts dhe Nevis

en: Comoros
sq_AL: Komore

en: Kiribati
sq_AL: Qiribati

en: Cambodia
sq_AL: Kamboxhi

en: Kyrgyzstan
sq_AL: Kirgistan

en: Kenya
sq_AL: Kenia

en: Japan
sq_AL: Japoni

en: Jordan
sq_AL: Jordani

en: Jamaica
sq_AL: Xhamajkë

en: Italy
sq_AL: Itali

en: Iceland
sq_AL: Islandë

en: Iraq
sq_AL: Irak

en: British Indian Ocean Territory
sq_AL: Territoret Britanike të Oqeanit Indian

en: India
sq_AL: Indi

en: Israel
sq_AL: Izrael

en: Republic of Ireland
sq_AL: Republika e Irlandës

en: Indonesia
sq_AL: Indonezi

en: Hungary
sq_AL: Hungari

en: Croatia
sq_AL: Kroaci

en: Heard Island and McDonald Islands
sq_AL: Ishulli Heard dhe ishujt McDonalds

en: Guyana
sq_AL: Guajana

en: Guinea-Bissau
sq_AL: Guine Bisau

en: Guatemala
sq_AL: Guatemalë

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sq_AL: Xhorxhia Jugore dhe Ishujt Jugorë Sanduiç

en: Greece
sq_AL: Greqi

en: Equatorial Guinea
sq_AL: Guineja Ekuatoriale

en: Guadeloupe
sq_AL: Guadalupë

en: Guinea
sq_AL: Guine

en: Gambia
sq_AL: Gambi

en: Greenland
sq_AL: Groenlandë

en: Gibraltar
sq_AL: Gjibraltar

en: Ghana
sq_AL: Ganë

en: Georgia
sq_AL: Gjeorgji

en: Grenada
sq_AL: Grenadë

en: United Kingdom
sq_AL: Mbretëri e Bashkuar

en: Galicia
sq_AL: Galici

en: Gabon
sq_AL: Gjabon

en: France
sq_AL: Francë

en: Faroe Islands
sq_AL: Ishujt Faroe

en: Micronesia
sq_AL: Mikronezi

en: Falkland Islands
sq_AL: Ishujt Falkland

en: Fiji
sq_AL: Fixhi

en: Finland
sq_AL: Finlandë

en: Ethiopia
sq_AL: Etiopi

en: Spain
sq_AL: Spanjë

en: Eritrea
sq_AL: Eritre

en: England
sq_AL: Angli

en: Western Sahara
sq_AL: Saharaja Perëndimore

en: Egypt
sq_AL: Egjipt

en: Estonia
sq_AL: Estoni

en: Ecuador
sq_AL: Ekuator

en: Algeria
sq_AL: Algjeri

en: Dominican Republic
sq_AL: Republika Dominikane

en: Dominica
sq_AL: Dominikë

en: Denmark
sq_AL: Danimarkë

en: Djibouti
sq_AL: Xhibuti

en: Germany
sq_AL: Gjermani

en: Czech Republic
sq_AL: Republika e Çekisë

en: Cyprus
sq_AL: Qipro

en: Christmas Island
sq_AL: Ishulli i Krishtlindjeve

en: Cape Verde
sq_AL: Kap Verde

en: Cuba
sq_AL: Kubë

en: Costa Rica
sq_AL: Kosta Rika

en: Colombia
sq_AL: Kolumbi

en: China
sq_AL: Kinë

en: Cameroon
sq_AL: Kamerun

en: Chile
sq_AL: Kili

en: Cook Islands
sq_AL: Ishujt Kuk

en: Ivory Coast
sq_AL: Bregu i Fildishtë

en: Switzerland
sq_AL: Zvicër

en: Congo
sq_AL: Kongo

en: Central African Republic
sq_AL: Republika Qendrore e Afrikës

en: Democratic Republic of the Congo
sq_AL: Republika Demokratike e Kongos

en: Cocos
sq_AL: Kokos

en: Catalonia
sq_AL: Katalonjë

en: Canada
sq_AL: Kanada

en: Belarus
sq_AL: Bjellorusi

en: Botswana
sq_AL: Botsvana

en: Bhutan
sq_AL: Butan

en: Brazil
sq_AL: Brazili

en: Bolivia
sq_AL: Bolivi

en: Brunei
sq_AL: Brunej

en: Bahrain
sq_AL: Bahrein

en: Bulgaria
sq_AL: Bullgari

en: Belgium
sq_AL: Belgjikë

en: Basque Country
sq_AL: Vendi i Baskëve

en: Bosnia and Herzegovina
sq_AL: Bosnja dhe Hercegovina

en: Azerbaijan
sq_AL: Azerbajxhan

en: Åland Islands
sq_AL: Ishujt Aland

en: Australia
sq_AL: Australi

en: Austria
sq_AL: Austri

en: American Samoa
sq_AL: Samoa Amerikane

en: Arab league
sq_AL: Liga arabe

en: Argentina
sq_AL: Argjentinë

en: Angola
sq_AL: Angolë

en: Netherlands Antilles
sq_AL: Antilet Holandeze

en: Armenia
sq_AL: Armeni

en: Albania
sq_AL: Shqipëria

en: Anguilla
sq_AL: Anguila

en: Antigua and Barbuda
sq_AL: Antigua e Barbuda

en: Afghanistan
sq_AL: Afganistan

en: United Arab Emirates
sq_AL: Emiratet e Bashkuara Arabe

en: Andorra
sq_AL: Andorrë

note: translators: accessibility text
en: Translation
sq_AL: Përkthim

en: Posts Page
sq_AL: Faqe Postimesh

en: Front Page
sq_AL: Faqja Ballore

en: Add to Menu
sq_AL: Shtoje në Menu

en: The flag does not exist
sq_AL: Flamuri nuk ekziston

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
sq_AL: Shtoni një përkthim në %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
sq_AL: Ky element gjendet në %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
sq_AL: Përpunoni përkthimin në %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
sq_AL: Përpunojeni këtë element në %s

note: Description of the plugin
en: Adds multilingual capability to WordPress
sq_AL: Shton aftësi shumëgjuhëshe te WordPress-i

en: Activate
sq_AL: Aktivizoje

en: Activated
sq_AL: E aktivizuar

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
sq_AL: Polylang-u është çaktivizuar, ngaqë erdhët prej një versioni shumë të vjetër.

en: Title:
sq_AL: Titull:

en: Displays a language switcher
sq_AL: Shfaq një këmbyes gjuhe

en: Displays as a dropdown
sq_AL: Shfaqet si hapmbyll

en: Hides languages with no translation
sq_AL: Fshihi gjuhët pa përkthim

en: Hides the current language
sq_AL: Fshihe gjuhën e tanishme

en: Forces link to front page
sq_AL: I bën lidhjet te faqja ballore të detyrueshme

en: Displays flags
sq_AL: Shfaq flamuj

en: Displays language names
sq_AL: Shfaq emra gjuhësh

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
sq_AL: Importoni <strong>postime, faqe, komente, fusha vetjake, kategori, dhe etiketa</strong> prej një kartele eksporti WordPress.

en: Uncategorized
sq_AL: I pakategorizuar

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
sq_AL: Kërkime

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
sq_AL: Përdoreni për të hequr nga baza e të dhënave vargje të papërdorur, për shembull, pasi është çinstaluar një shtojcë.

en: Clean strings translation database
sq_AL: Pastro bazë të dhënash përkthimi vargjesh

en: Search translations
sq_AL: Kërkoni në përkthime

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
sq_AL: Mundësit e njëkohësimit ju lejojnë të mbani të njëjtat vlera (ose përkthime, kur bëhet fjalë për klasifikime dhe faqe prind) tejtëdhënash për përkthimet e një postimi apo faqeje.

en: Synchronization
sq_AL: Njëkohësim

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
sq_AL: Aktivizoni gjuhë dhe përkthime për klasifikime të personalizuara.

en: Custom taxonomies
sq_AL: Klasifikime të përshtatura

en: Activate languages and translations for custom post types.
sq_AL: Aktivizoni gjuhë dhe përkthime për lloje të përshtatur postimesh.

en: Custom post types
sq_AL: Lloje të përshtatur postimesh

en: Detect browser language
sq_AL: Zbulo gjuhë shfletuesi

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
sq_AL: Shembull: %1$s në vend të %2$s

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
sq_AL: URL-ja e faqes ballore përmban kod gjuhe, në vend se emër faqeje apo ID faqeje

en: Keep /language/ in pretty permalinks
sq_AL: Mbaje /language/ në permalidhje të hijshme

en: Remove /language/ in pretty permalinks
sq_AL: Hiqe /language/ në permalidhje të hijshme

en: Hide URL language information for default language
sq_AL: Fshih të dhëna gjuhe URL-je për gjuhën parazgjedhje

en: The language is set from different domains
sq_AL: Gjuha zgjidhet nga fusha të ndryshme

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
sq_AL: Gjuha caktohet nga emri i nënpërkatësisë te permalidhjet e hijshme

en: Example:
sq_AL: Shembull:

en: The language is set from the code in the URL
sq_AL: Gjuha zgjidhet nga kodi në URL

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
sq_AL: Gjuha caktohet nga emri i drejtorisë te permalidhjet e hijshme

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
sq_AL: Nuk do të modifikohen postime, faqe, kategori dhe URL etiketash.

en: The language is set from content
sq_AL: Gjuha zgjidhet nga lënda

en: URL modifications
sq_AL: Modifikime URL-sh

note: translators: accessibility text
en: Default language
sq_AL: Gjuhë parazgjedhje

en: Update
sq_AL: Përditësoje

en: Position of the language in the language switcher
sq_AL: Pozicion gjuhe te këmbyesi i gjuhëve

en: Choose the text direction for the language
sq_AL: Zgjidhni drejtim teksti për gjuhën

en: right to left
sq_AL: nga e djathta në të majtë

en: left to right
sq_AL: nga e majta në të djathtë

en: Text direction
sq_AL: Drejtim teksti

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
sq_AL: Kod gjuhe - mundësisht atë me 2 shkronja ISO 639-1  (për shembull: sq)

en: Language code
sq_AL: Kod gjuhe

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
sq_AL: Vendorja WordPress për gjuhën tuaj (për shembull: sq_SQ). Do t&#8217;ju duhet të instaloni kartelën .mo për këtë gjuhë.

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
sq_AL: Emri është ai që shfaqet te sajti juaj (për shembull: Shqip).

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
sq_AL: Mund të zgjidhni një gjuhë prej liste ose ta përpunoni drejt e më poshtë.

en: Choose a language
sq_AL: Zgjidhni gjuhë

en: Add new language
sq_AL: Shtoni gjuhë të re

en: Edit language
sq_AL: Përpunoni gjuhën

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
sq_AL: Polylang ofrohet me një %1$sdokumentim%2$s të zgjeruar (në anglisht). Në të përmbahen informacione se si të rregulloni sajtin tuaj shumëgjuhësh dhe ta përdorni përditë; FAQe, si dhe dokumentim për programuesit për përshtatje shtojcash dhe temash.

en: Filter
sq_AL: Filtër

en: View all groups
sq_AL: Shihni krejt grupet

en: Translations
sq_AL: Përkthime

en: Group
sq_AL: Grup

en: Name
sq_AL: Emër

en: String
sq_AL: Varg

en: Posts
sq_AL: Postime

en: Flag
sq_AL: Flamur

en: Order
sq_AL: Rend

en: Code
sq_AL: Kod

en: Locale
sq_AL: Vendore

en: Full name
sq_AL: Emër i plotë

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
sq_AL: Ju ndan një hap nga fshirja përgjithmonë e kësaj gjuhe. Jeni i sigurt?

en: Featured image
sq_AL: Figurë e zgjedhur

en: Page order
sq_AL: Rend faqesh

en: Page template
sq_AL: Gjedhe faqeje

en: Page parent
sq_AL: Faqe mëmë

en: Post format
sq_AL: Format postimi

en: Published date
sq_AL: Datë botimi

en: Sticky posts
sq_AL: Postime ngjitëse

en: Ping status
sq_AL: Gjendje pingu

en: Comment status
sq_AL: Gjendje komenti

en: Custom fields
sq_AL: Fusha vetjake

en: Taxonomies
sq_AL: Klasifikime

en: Settings saved.
sq_AL: Rregullimet u ruajtën.

en: Translations updated.
sq_AL: Përkthimi u përditësua.

en: Strings translations
sq_AL: Përkthime vargjesh

en: About Polylang
sq_AL: Mbi Polylang

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
sq_AL: Gjuha u krijua, por kartela gjuhësore WordPress s&#8217;u shkarkua dot. Ju lutemi, instalojeni dorazi.

en: Filters content by language
sq_AL: Filtron lëndën sipas gjuhësh

en: Show all languages
sq_AL: Shfaqi krejt gjuhët

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Widget text
sq_AL: Tekst widget-i

en: Widget title
sq_AL: Titull widget-i

en: Language switcher
sq_AL: Këmbyes gjuhe

en: The language must have a name
sq_AL: Gjuha duhet të ketë një emër

en: The language code must be unique
sq_AL: Kodi i gjuhës duhet të jetë unik

en: The language code contains invalid characters
sq_AL: Kodi i gjuhës përmban shenja të pavlefshme

en: Enter a valid WordPress locale
sq_AL: Jepni një vendore WordPress të vlefshme

en: Language updated.
sq_AL: Gjuha u përditësua.

en: Language deleted.
sq_AL: Gjuha u fshi.

en: Language added.
sq_AL: Gjuha u shtua.

en: Impossible to add the language.
sq_AL: E pamundur të shtohet kjo gjuhë.

en: All languages
sq_AL: Krejt gjuhët

en: The widget is displayed for:
sq_AL: Widget-i shfaqet për:

en: None
sq_AL: Asnjë

en: Sets the language
sq_AL: Cakton gjuhën

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: (no parent)
sq_AL: (pa prind)

en: Languages
sq_AL: Gjuhë

en: Language
sq_AL: Gjuhë

en: &mdash; No Change &mdash;
sq_AL: &mdash; Pa Ndryshim &mdash;
